27. aprill 2012

Vaesed rüütlid apelsini-kardemoni sukaadiga

Ma usun, et kõik pärnakad teavad, kuidas maitseb apelsini-kardemoni sukaad, sest teadagi mis kohvik pakub teadagi mis pirukaid... Need on vist enamuse lemmikud! Vaesed rüütlid ei ole ammugi aga enam nii vaesed, kui katteks on määrida võrratut apelisini-kardemoni sukaadi. Ma soovitan sukaadi valmistada vahetult enne saiade praadimist, sest poolsoojalt ja mõnusalt vedelalt on seda väga mõnus saiadele niristada.


Terve selle aja, kui saiu praadisin, mõtlesin, et kust küll selline nimi. Natuke guugeldamist ja selgus, et Vaesed rüütlid oli kuningas Edward III poolt loodud vennaskond, mille moodustasid pensionipõlve pidavad vaeseks jäänud sõjamehed. Ka nendes ringkondades taheti au sees pidada endisi kombeid, mis tähendas ka lõuna lõpetuseks järelrooga. Selleks sobis kuivanud sai kui odav ja alati kättesaadav tooraine suurepäraselt. Lähemalt saab lugeda vaeste rüütlite kohta siin.

Vaja läheb:
6 saiaviilu
2 muna
0,5 dl piima
1 tl (kuhjaga) vanillisuhkrut
õli ja võid praadimiseks

Sukaad:
1 suure apelsini riivitud koor (ilma valge osata)
1 dl vett
1,5 dl suhkrut
1 tl (kuhjaga) kardemoni


Tee nii:
Valmista kõigepealt sukaad. Selleks koori apelsin (selleks kasuta spetsiaalset koorijat, siis saad ilusad ribad. Apelsini võib ka noaga õhukeselt koorida ja siis koore ribadeks lõigata). Loputa koori sõelal kuuma vee all. Pane koored koos suhkru ja veega potti keema. Keeda 10-15 minutit, vahepeal sega. Lisa ka kardemon ja jäta sukaad jahtuma.

Klopi munad piima ja suhkruga lahti. Kasta saiaviilud munasse ja prae mõlemalt poolt kuldpruuniks. Nirista veel sooja sukaadi peale ja raputa peale vanillisuhkrut (tuhksuhkruna).

Kogus: 6 vaest rüütlit ja ca 150 ml sukaadi.

Kommentaare ei ole:

Kööginurk

Related Posts with Thumbnails